DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

PSÍ SALON DANETTA - aromaterapie

   Aromafauna - mé postřehy a zkušenosti

 

26.7.2015   -    Fauna Desinf   - vynikající na hot-spot

Hot-spot je akutní mokvavý zánět kůže. Vzniká během několika hodin jako důsledek intenzivního svědění a následného drbání nebo okusování.

Příčinou může být kousnutí blechou, zapaření kůže, poranění trnem nebo osinou, zánět zvukovodu … Prostě cokoliv, co podráždí kůži. Postihuje hlavně bohatě osrstěná zvířata.

Danettka,  na hot spoty trpěla dosti často, dokázala si rozškrábat boky, krk, během krátké doby. Vždy jsem okamžitě vyhledala veterinární pomoc. Léčení bylo zdlouhavé, bolestivé,. Bylo nutno vystříhat srst v postiženém místě i jeho okolí. Dostávala léky proti bolesti a antibiotika.  Snažila jsem se Danettku před hot spoty chránit , každé její drbání jsem okamžitě sledovala a preventivně vystříhávala srst v místě drbání a omývala heřmánkovým nebo řepíkovým čajem.

Situaci s hot spoty nám  vyřešil Fauna Desinf. Jakmile se začala drbat, místo jsem prostříkala Fauna Desinfem. Fauna Desinf okamžitě zabrání svědění, a také dalšímu možnému šíření infekce do okolí.

V letošním teplém letním počasí se začal častěji drbat Artík. Ostříhat ho neplánuji a tak jsem každé místo, které drbal okamžitě prostříkávala Fauna Desinfem. Měl místa rozdrbaná až do krve, hlavně krk, líce. Po prostříkání se vždy přestal drbat,během dne se pokožka zklidnila a rána zacelila a druhý den místo bylo klidné. Dohojili jsme stroupky, které jsem stále přestříkávala Fauna Desinfem. Samozřejmě je důležité sledovat psa a při častém drbání okamžitě aplikovat Fauna Desinf a tím ošetřit poranění kůže. A hlavně hledat příčinu vzniku hot spotu a tu se snažit odstranit .

Fotopgrafie jsou pořízené : 24.7. v 8.00, 24.7. v 13.00 a 25.7. v 14.00

 

Fauna Desinf používám v domácnosti často, a to k dezinfekci sedací soupravy, koberců, , postelí,  pelíšků, hraček, k ošetření ran a také k ošetření nůžek, stříhacích hlav a dalších nástrojů v salonu.

 

                                                                                  Daniela

 

 

Blechy, blechy, blechy....   

Blechy jsou opravdu neustálý problém a boj . A jelikož se blechy, na rozdíl od klíšťat, neukládají k zimnímu spánku, jsou problémem celoročním.

Boj s blechami jsem u svého psího miláčka svedla i já, a to bez použití chemie. Zvládli jsme to pomocí veterinárních preparátů řady Aromafauna. Díky těmto preparátům pomáhám v boji s blechami i ostatním majitelům psů a koček.  Samozřejmě majitelům , kteří nechtějí svého zvířecího mazlíčka zatěžovat, nebo spíše ničit chemickými výrobky a důvěřují přírodě a bylinkám. Pro některé majitelé zvířat je jednodušší použít nabízené obojky, spoty, spreje a dokonce i tablety!!! Vždy však musíte v příbalovém letáku  k výrobku bedlivě prostudovat věková, zdravotní a jiná omezení  pro jeho použitelnost  a nežádoucí účinky!  Čtete? Zajímáte se o vedlejší účinky ? Čtete v diskuzích reference na tyto přípravky ? Většinou NE, "důležitá" je  pouze likvidace blech .

U blechy je největší problém rychlost množení , tedy kladení vajíček . Blechy samičky kladou oplozená vajíčka, která volně vypadávají ze srsti zvířat do prostředí . Celý vývoj přes vajíčka, larvy a kukly až po dospělce probíhá v prostředí (často v domácnosti, v pelíšcích, v boudě, na gauči, křeslech, kobercích a pod.).  Pouze dospělci se nachází v srsti zvířat, proto pouze ošetření zvířete nestačí.

Pojďme si připomenout co umí  veterinární preparát AROMAFAUNY mycí olej HY-FLEA :

- obsažené oleje působí proti blechám, vším, klíšťatům

- je plně bezpečný, neobsahuje složité chemické látky, ale pouze rostlinné oleje, které našly uplatnění v aromaterapii

- působí na hormonální, rozmnožovací systém - blecha nebude schopna se dále množit.

Ano blecha není schopna se dále množit!  Není to, TO co právě potřebujeme! Žádná vajíčka, larvy, kukly, žádná bleší invaze v kobercích, pelíšcích,...Přemýšlejme nad našimi zvířátky, neničme jejich zdraví chemií a pomožme jim od blech bylinkami.  Chráníme tím i zdraví své.

Jak na to:

- vykoupeme v mycím oleji HY-FLEA

-pokud není možnost koupání (velká plemena psů, kočky, králíci,..)naředíme mycí olej  HY-FLEA 2:1 s   teplou vodou a nastříkáme do srsti,

-koupel nebo  prostřit opakujeme

- byt prostříkáme  INSI sprejem, důkladně luxujeme , vytíráme AROMA -SANITOLEM

Nejlepší je prevence!

- koupání v mycím oleji HY-FLEA, nebo HY-INSI

- používání FAUNA-SPOTU (preparát pro preventivní ošetření před klíšťaty, blechami a všenkami.)

-udržovat místo, kde zvířata odpočívají nebo kde se často zdržují v čistotě, pravidelně prát pelíšky, čistit boudu nebo kotec.

A nezapomeňme:

Dospělá blecha bývá  mezihostitelem vývojového stadia tasemnice psí  a u psa, pozře-li při vykusování srsti takto nakaženou blechu, se později vyvine dospělá tasemnice.

- proto při napadení psa blechami je vhodné  odčervení,  a to pomocí  veterinárního preparátu Aromafauny  - ENDOPARAZINU.

Jak jednoduché, bezpečné, bez vedlejších účinků,  voňavé a hlavně účinné.

                                                                                                                           Daniela

                                  

Jak na blechy s aromaterapií

Jako vychovatelka na základní škole se neustále setkávám s větou v oběžníku " ve škole se objevili vši" a jako majitelka psího salonu zase s blechami u psích zákazníků. Blechy a vši,  neustálý problém a boj. Chemické přípravky nezabírají a když , tak na chvíli. Rodiče dětí  i majitelé pejsků neustále hledají jak na tyto parazity.

Pojďme na ně s aromaterapií!

Letos na jaře se ani Artíčkovi blechy nevyhnuly.  První zjištění - máme blechu,  Artíka jsem vykoupala v mycím oleji HY-INSI, který jsem posílila éterickým olejem INSEKTIN. Profénovávám , hledám a zatím dobrý ale v jeho  dlouhé srsti je to problém. V hlavě přemítám"kde jsme k ní přišli?" Druhý den se  Artík  drbe a já nacházím další a další blechu. Manžel konstatuje: " je to vážný , to s bylinkami nezvládneš". Oponuji, že chemii na Artíka nedám a jdu do boje s blechami. Pelíšky jsem vyprala, postele, sedačku i koberce stříkám INSI-sprayem.  Artík denně na stole - profénovávám jeho dlouhou srst a hledám , prostříkávám INSI-SPRAYa kapu FAUNA SPOT.  Další blecha ! Daneta a Godý nic, jen Artík .

Míchám mycí olej HY-FLEA 1:1 s vodou a prostříkávám Artíkův kožíšek.  Dostávají ENDOPARAZIN vnitřně. Manžel kupuje chemický šampon proti blechám. Doma nasadí brýle a pročítá návod, také  nežádoucí účinky : " ...zarudnutí pokožky, možné vypadání srsti,..." no to na Artíčka nemůžeme dát!"

Dobře, připravíme blechám takové prostředí, že se jim u nás líbit nebude. Denně prostříkávám postele, sedačku, pelíšky, koberce, vždy přikrývám  igelitem. INSI-SPRAY střídám s FAUNA DESINFEM. Luxuji, podlahy vytírám AROMA SANITOLEM. Byt krásně voní, blechy a ani roztoči nemají šanci.

Artíka stále kontroluji a prosříkávám také, samozřejmě i Danetku s Godýnkou.  Nedrbe se a blechy již nenacházím. Zkracuji úklidové intervaly a prostříkávám, tak 3x do týdne. Čisto, vydezinfikováno, voňavo. Třítýdenní boj je za námi a bez chemie. Preventivně  stále prostříkávám 1x do týdne, vždy přikryji igelitem. Možná už ani ne preventivně , ale ta vůně by mi scházela.

 Můžete mi oponovat, že při použití chemie by boj s blechami byl rychlejší. Možná, asi, nevím, nemám vyzkoušeno.

Ale, že to jde jenom s aromaterapií jsem se přesvědčila. A tak jako jsem nadávala, kde jsme k blechám přišli, jsem nyní za tuto zkušenost ráda.  Byt krásně voní  a blechám se u nás líbit nebude.

 

                                                                                                                             Daniela Čermáková

 

                                   

Mycí olej proti blechám

Úžasné účinky mycích olejů jsou již známé, neodmašťují pokožku ani srst, a ta je díky tomu přirozeně lesklá. V oleji je i jednoduché koupání, následně rychlé fénování a příjemné česání, to my, kdo mycí oleje používáme, již známe. Chtěla bych se a vámi podělit o zkušenost s novým mycím olejem „na blechy”, a i „proti blechám”. Je pravdou, že blechy potrápí čas od času každého pejska, a tím také i jeho páníčka. Doneseme-li si jednu blešku z vycházky, ze zahrady, nebo i z výstavy, a zjistíme to zavčasu, je likvidace parazita jednoduchá, horší situace nastane, když to majitelé nezjistí včas, a blechy se namnoží. Nejenom, že jich je spousta v kožíšku pejska, ale jsou i doma v kobercích, pelíšku, sedací soupravě. Mycí oleje jsou však proti blechám v psím kožíšku účinné a nový mycí olej navíc obsahuje oleje, jejichž účinky způsobí, že blecha se dál již nemůže rozmnožovat. Zkoušela jsem tento mycí olej a mohu jej hodnotit i z hlediska vlivu na kvalitu srsti. Olej má jiné složení a je hustší. Díky tomu jsme měli z počátku obavy, zda srst nebude mastnější. Vykoupala jsem v něm yorkšírské teriery, maltézské psíky, havajské psíky, shi-tzu, atd. Po vykoupání každého pejska jsem byla nadšená, srst nebyla vůbec mastná, nepramínkovala, nádherně se leskla. Psi s bílou srstí byli přímo třpytivě sněhobílí. Vykoupala jsem i naši chloubu Artíka. Jelikož má dlouhou srst, používám Felleol nebo balzám, aby srst byla mastnější a necuchala se. Po tomto oleji jsem nedávala již nic, a srst po týdnu byla úžasná. Žádný dredík či zacuchání. Přišla mi těžší, nepoletovala, necuchala se, příjemně se s ní pracovalo a nádherně se leskla. Vykoupaný byl v tomto oleji na klubové výstavě a srst měl úžasnou. Pan rozhodčí konstatoval "vynikající kvalita srsti". Vzhledem k první verzi bez éterických olejů mě i zákazníky pouze odrazovala „vůně” mycího oleje, ta se ale doladí. Jinak si myslím, že na srst je olej úžasný a vzhledem k účinkům na parazity bude žádaným mycím olejem. Těším se na tuto vánoční novinku.

Daniela Čermáková

 

                                

Artico Danetta Goddess  - Český junior šampion a Klubový junior šampion

Artík - moje "aroma dítě" dospěl  a ve svých 13. měsících získal titul Český junior šampion !!!

 a Klubový junior šampion !!!

Pochlubit se také může umístěním 2x BIS PUPPY - 1. místo

                                                           4x BIS DOROST - 1. místo a 2x BIS DOROST - 3. místo

 Já přidám ještě jeden titul a to "AROMA šampion"!!!

Vím, co kosmetika AromaFauna umí a že je jedinou správnou kosmetikou pro zvířátka. Přiznám se, že mi bylo vytýkáno, že to není kosmetika pro výstavy. A tak doufám, že s Artíkem dokazujeme, že je to kosmetika i na výstavy. Artík  je koupán v mycím oleji, nic víc nepotřebujeme. Doba koupání a úpravy je krátká. Vykoupeme , opláchneme a fénujeme. Srst je přirozeně lesklá, neelektrizuje, barva srsti je výrazná a v posudcích od rozhodčích máme - vynikající kvalita srsti.

Hodně lidí jeho srst obdivuje a ptá se na kosmetiku.A tak, když mluvím o "aromce"( kosmetice AromaFauny), především vysvětluji, že je potřeba změnit myšlení a náhled na kosmetiku všeobecně. Pokud totiž koupeme v chemické kosmetice (v tenzidech), srst vysušujeme a ta se potom cuchá, dreduje , láme, vypadá jako chemlon. Nemluvě o tom , že takovýto výstavní  pejsek se nedostane ven na pravidelné procházky, neboť srst se musí "šetřit" a kdo by to rozčesával. Proto i mnoho vystavovatelů stále hledá tu nej ..kosmetiku, ten zázrak, po kterém se srst nebude cuchat.  Prodejci kosmetiky tedy mají lehkou práci, neboť nafotit zadredovaného pejska před koupáním v té "nové - zázračné" kosmetice  a potom po koupání...zázrak :-).  No....není divu, že  ostatní koupí a musí vyzkoušet. Ale ruku na srdce, na pejska, zase dávají pěnivý  šampon s tenzidy, rozčesávače, kondicionéry a tudíž stále srst jen vysušují. A nemluvě o hodinách práce při rozčesávaní. A také nemluvě i o tom, že mnoho jedinců má citlivou kůži a tudíž se i neustále drbou.  Po čase hledají další zázračnou kosmetiku. Proto také mnoho začínajících vystavovatelů péči o srst nezvládne a s výstavami skončí.  Jde to pořád dokola , i já jsem stále zkoušela a hledala.  Jsem ráda, že už nemusím. Kdo tedy pochopí, že koupání v tenzidech vysušuje srst a ta se proto  cuchá a pejsek se drbe,  pochopí i výhody koupání v mycích olejích AromaFauny. Fotky Artíka před  koupáním a po, by byli stejné, neboť do zadredovaného stavu se nedostane díky mycím olejům.

Díky této kosmetice můžeme s Artíčkem , i v dlouhé srsti,  chodit na procházky, jezdit na výlety , denně běhat po zahradě . . V tomto zimním období ho každý den strojím do kombinézy, aby neměl srst  mokrou a špinavou a také , aby jsme ji neničili na zmrzlém sněhu. Přesto nemá srst zadredovanou a zacuchanou.

 Výstavy jsou  pro nás výlety a ne stresy z koupání , rozčesávání  a následné údržby srsti.

Dííky za aromku!!!    

                                 

                           

Artico Danetta Goddess  -"aroma dítě"

Kosmetiku Aromafauna používám u svých psích mazlíčků již 3 rokem a jsem maximálně spokojená.

2.12.2011 se mojí fence Danettce narodila dvojčátka,  holčička Elinka a kluk Artík.  Moc jsem se na štěňátka těšila,  na to jak naše "dětičky" budou jenom v bylinkách, neboť problémů se srsti a pokožkou ošetřovanou v tenzidových šamponech , jsem si užila až dost! Nyní s Aromafaunou si úpravu srsti užívám a relaxuji.  Také jsem  se těšila  na návrat do výstavního ruchu s vlastním odchovem.

Naše "aroma děti" byly plně kojeni skoro do 10týdne, váhové přírůstky -paráda. Po odstavení jsem jim také začala přidávat Imunofaunu a pupalkový olej. Koupáni  jsou v mycím oleji HY- puppy .  Elince, jelikož má opravdu krátký nosánek a tečou ji očička, dáváme nosní olejíček, aby se ji lépe zprůchodnily kanálky.

Ve 12 týdnu se Elinka odstěhovala ke svým novým páníčkům .  Artík zůstává  doma. Poznává okolí na  procházkách, dovádí na zahradě a trénujeme na výstavy. Voňavé koupání si užívá, srst se necuchá, koupeme tak často, jak je potřeba, klidně i 2x týdně.

V necelých 5. měsících jsme vyrazili na první výstavičku, okouknout a trénovat.  Paní rozhodčí se moc líbil a za krásný posudek a známku VN1, moc děkuji.  Odpoledne jsme nastoupili v soutěži o nejlepší  štěně a náš "aroma" Artík  -  BIS štěně  - 1. místo !!!

Moc děkuji paní Míše Švorcové za nejlepší kosmetiku pro zvířátka!!!

                                                           

                              

 

 Insektin spray a Fauna Spot  ptáte se…

Zajímalo by mě, jestli je na klíšťata lepší použít výrobek Fauna Spot a nebo Insektin spray? Moc nechápu jaký je mezi nimi rozdíl?

Odpovídám…

Rozdíl : Insektin-spray - aplikujeme do srsti před každou vycházkou na louku, do lesa .... vynikající i pro vás i děti místo chemického repelentu .
Fauna spot - kape se kolem krčku a k ocásku,  vydrží až 3 týdny, tudíž není potřeba  přestříkávat před vycházkami nebo běháním v trávě, na což kolikrát není čas a nebo si nevzpomeneme :-))) Aplikuji v tomto ročním období po koupání dle velikosti pejska.

U obou preparátů je vynikající ochrana proti parazitům. Po aplikaci nemusíme mít strach z otravy, tudíž pejsek se může olizovat, můžeme na něho sahat, nemusíme ho izolovat od dětí  a ostatních pejsků. Bylinky ,nejen že působí proti parazitům ale navíc, podporují funkci imunitního systému.

                           

Moje zkušenost s preparátem URINOSTOP

Dva důvody mě vedly k zakoupení a vyzkoušení preparátu Urinostop.
První důvod - návštěvy a značkování pejsků. Často nás navštěvuje Winoušek, proběhne chodbu, obývací pokoj a značkuje. Tady Urinostopem nastříkám všechna místa, kde Winý značkuje, před jeho příchodem. Postříkaných míst si nevšímá, odvrací se a je vidět, že místo mu opravdu nevoní. Je pravdou, že začal značkovat místa jiná, která nejsou nastříkaná. Prostříkám tedy další místa a prostor pro značkování mu stále zmenšuji.
Druhý důvod - loužičky od Godý v koupelně na pěnovém koberci. Ten jsem pokaždé musela vypláchnout, usušit a podlahu vytřít. No a potom nezapomínat zavírat dveře do koupelny, ale...vždycky někdo zapomněl. Tady jsem Urinostopem prostříkávala koberec 2x denně (ráno a odpoledne). Vše fungovalo v pohodě ale běda, když jsem zapomněla. Byl to boj "kdo z koho", nenastříkat znamenalo mít počůraný koberec. Asi po měsíci trpělivého boje se moje psí holčina odnaučila venčit v koupelně. Nyní prostříknu koberec jen občas - preventivně.
Urinostop je výborný, na pejsky funguje, navíc dezinfikuje a je zdraví neškodný. Je zde ale opravdu důležité pravidelné nastříkání a chceme-li pejska něčemu odnaučit, opravdu vydržet!!!

                           

Vánoční dárek

Letošní vánoce mě "Jéžišek" a moje rodina opravdu mile překvapili. Pod stromečkem jsem měla tuto úžasnou chladničku na aromku, nebo-li aromaterapeutickou kosmetiku, do mého salonu pro pejsky :-) .Mám z ní opravdu velikou radost!!!

                           

       Tři měsíce s mycími oleji a tekutým voskem

Již 3 měsíce používám aromaterapeutickou kosmetiku. Dostala jsem se k ní díky Danettce, která se mi pokaždém šamponu drbala a drbala! Srst nám vůbec nedorůstala, neustále se cuchala. V červenci jsem byla rozhodnutá, že ji ostříhám. Po školení o aroma kosmetice a prvním vykoupání Danetty jsem byla opravdu nadšená a řekla si, že to ještě zkusím. Danetta se přestala drbat, koupání se stalo příjemnou a voňavou činností a srst se v tekutém vosku necuchá. Odpadlo nám nepříjemné a i zdlouhavé rozčesávání a jak nyní sleduji, krásně  i dorůstá! Mám opravdu velikou radost......!!!!
Fotečky na porovnání - foceno 13.6.2010, 23.7.2010 a 9.11.2010 :
 
        .....................................
                              ...............................................  
 
                           

      Aromaterapeutická kosmetika a já...

Příroda, bylinky, alternativní medicína,... je součástí mého života a života mé rodiny.
Proto jsem ráda, že jsem měla možnost seznámit se s paní Michaelou Švorcovou a aromaterapeutickou kosmetikou pro zvířátka.
Stále jsem totiž hledala jak pomoci a odlehčit citlivé pokožce mojí Danettky (plemeno shih-tzu), ale i dalším  psím zákazníkům, které také trápí suchá pokožka, svědivost, lupy,..ale třeba i paraziti v kožíšku.
Aromafauna připravila řadu přípravků pro zvířata a já se s nimi seznámuji a používám je. Jsem s nimi víc než spokojená, přímo nadšená a mycí olej považuji za zázrak! Koupání je daleko jednodušší a fénování rychlejší. Srst je příjemná na dotek, přirozeně lesklá, krásně se upravuje a rozčesává a i dlouhá, výstavní se necuchá. Ale to nejdůležitější - Danettka přestala mít problémy s citlivou pokožkou a nedrbe se! A to nejen ona.
Vykoupala jsem už spoustu pejsků, od malých plemen až po velká, krátkosrstá, dlouhosrstá i výstavní a vždy super výsledek.
Vyzkoušela jsem a používám i další přípravky - vosk na srst, ušní olej , zubní olej, Godýnce do mycího oleje přidávám levandulový eterický olej pro lepší pohodu a zmírnění stresu na výstavách. Antiparazin - výborně odpuzuje hmyz a parazity. A také dezinfekční přípravky. Vše s vynikajícími učinky a navíc příjemně voňavé!!!
Jsem opravdu ráda, že jsou spokojení pejsci i jejich páníčci.
                                                                          Závěrem použiji krásnou a pravdivou větu jednoho z nich : "K přírodě je třeba se vrátit" A u zvířátek (našich miláčků) to platí dvojnásobně!

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz